Ako vám VoIP pomôže získať flexibilný pracovný čas?

Blog > Článok

Flexibilná práca, práca na diaľku, práca formou homeoffice či práca z domu. Nech už to nazvete akokoľvek, dopyt po flexibilnom pracovnom čase rastie. Aj keď niektoré pracovné miesta neprinášajú možnosť práce z domu, pár z nich sa snaží tieto podmienky zabezpečiť. Mnohé podniky sú opatrné, keď umožňujú zamestnancom pracovať z domu alebo kdekoľvek mimo kancelárie. V súčasnosti však mnoho firiem nemá na výber.

Niektorí majitelia a manažéri sa obávajú, že flexibilná práca spôsobí katastrofu pre ich podnikanie. Niektorí sa zase obávajú, že zamestnanci sa budú „flákať“ a nebudú produktívni mimo kancelárie. Podniky sú niekedy zvedavé a majú otázky týkajúce sa práce na diaľku:

  • Máme technológiu a vybavenie?
  • Môžeme si dovoliť kúpiť nové systémy?
  • Zmení to spôsob, akým všetci pracujú?

Realita je úplne iná. V mnohých prípadoch potrebujete iba telefónnu službu VoIP. Ale teraz už vážne! Každá organizácia je iná, rovnako ako aj jej potreby. Mnoho úloh si vyžaduje iba telefón na to, aby mohol pracovník vykonávať svoju prácu. Telefónna služba VoIP môže zlepšiť pripojenie nielen pre veľké, ale aj pre malé podniky viacerými spôsobmi. Pozrime sa na to!

Výhody flexibilnej práce

Ponúknutím flexibilnej práce alebo práce na diaľku pre zamestnancov získate viac ako obyčajnú výhodu. Váš biznis to zvýhodní v mnohých smeroch:

  • Môže to viesť k šťastnejšej a produktívnejšej pracovnej sile,
  • práca na diaľku vám pomôže znížiť uhlíkovú stopu,
  • môžete ušetriť peniaze na cestovné náklady na stretnutia,
  • umožníte rýchlejšie zotavenie z katastrofy a krízy,
  • môžete si ponechať talentovaných zamestnancov, ktorí by inak mohli odísť,
  • zostanete konkurencieschopní s globálnymi hráčmi.

Ako môže jednoduchá telefónna služba VoIP ponúknuť toľko výhod? Čítajte ďalej a zistite, ako môže telefónna služba Optimal Call umožniť prácu z domu a ďalšie výhody pre vaše podnikanie.

Prečo flexibilná práca?

Pozrime sa na to, prečo zamestnanci túžia po flexibilnej práce z domu. Pracovníci nie sú roboti, majú aj život mimo kancelárie. Veľa zamestnancov pracuje na plný úväzok, pričom sa starajú o deti, starších rodičov, dochádzanie atď.

Dochádzanie do práce a z práce predstavuje pre väčšinu ľudí niekoľko stratených hodín týždenne. Kto by nechcel ušetriť čas na prácu alebo dokončenie osobných aktivít? Medzitým zamestnanec, ktorý sa obáva o svoje osobné záujmy, nie je produktívny a ani šťastný.

Ak sa zamestnanec bude musieť presťahovať, napríklad aby sa postaral o starších rodičov, bude riešiť možnosť práce z domu. Bez flexibilnej práce to však bude znamenať ukončenie pomeru v zamestnaní. No ak takému zamestnancovi ponúkate prácu na diaľku, môže naďalej prispievať a riadiť ďalšie zodpovednosti vo vašej firme.Pracujte odkiaľkoľvek vďaka VoIP od Optimal Call.

Telefónna služba VoIP vám umožňuje ponúknuť flexibilnú prácu

Hosťovaná VoIP služba nepotrebuje drahé vybavenie alebo softvérové licencie. Optimal Call svojim klientom dodá všetky cloudové podnikové funkcie, ktoré potrebujú. To znamená, že na polohe už skutočne nezáleží. Vaši zamestnanci môžu pracovať z ľubovoľného miesta – z domu, kaviarne alebo dokonca z nemocnice. Na zvládnutie hovorov nepotrebujú ani tradičný telefón! Jednoducho si môžu stiahnuť aplikáciu softphone do zariadenia a sú ihneď pripravení!

Výskum ukázal, že šťastná pracovná sila je produktívna. V súčasnosti v každej firme požadujú zamestnanci možnosť práce formou homeoffice, ponúknutím tejto možnosti zvýšite morálku. Nie všetci vaši pracovníci môžu vykonávať svoju prácu na diaľku. Možno to však využijú pri mimoriadnych udalostiach, ako je napríklad teraz v súvislosti s COVID- 19.

VoIP vám umožňuje sledovať zamestnancov pracujúcich na diaľku

Nemálo zamestnávateľov sa obáva, že zamestnanci sa budú doma „pofľakovať“. Obávajú sa, že ostanú oblečení v pyžamách a nebudú skutočne pracovať. Je to legitímna záležitosť, ale neopodstatnená. V skutočnosti podniky, ktoré umožňujú prácu na diaľku, zistia, že veľa zamestnancov je produktívnejších, keď sa nemusia zaoberať dopravnou špičkou, neslušnými kolegami alebo hlučným pracovným prostredím.

Umožnenie flexibilnej práce navyše neznamená, že stratíte možnosť monitorovať svojich zamestnancov. Služba VoIP vám umožňuje zhromažďovať záznamy hovorov a taktiež ich analyzovať. Môžete ľahko zistiť, či niekto nepodáva 100 % výkon v homeoffice. Možno zistíte, že niektorí ľudia radšej prichádzajú do kancelárie, zatiaľ čo iní majú radi flexibilitu.

Telefónna služba VoIP rozširuje váš zoznam talentov

Bez schopnosti ponúknuť flexibilnú prácu ste obmedzení na nábor talentovaných ľudí v konkrétnej zemepisnej oblasti. Koniec koncov, nikto sa nechce pohybovať vo viacerých krajoch alebo dokonca štátoch pre prácu.

Vďaka telefónnej službe VoIP môžete prijímať výnimočných zamestnancov z celého sveta. Môžu pracovať zo svojho domu a vaše podnikanie môže ťažiť z ich schopností.

Toto je hodnotná „páka“, ktorú môžete ponúknuť zamestnancom, ktorí chcú opustiť spoločnosť. Talentovaný pracovník môže odísť ku konkurencii, ktorá ponúka flexibilnú prácu, keď tak neurobíte vy. V mnohých situáciách vám môže schopnosť pracovať z domu pomôcť udržať si aj tých najtalentovanejších pracovníkov.

Poskytovanie flexibilných pracovných podmienok (aj keď len príležitostne) vám umožní efektívne súťažiť s väčšími hráčmi. Nadnárodná spoločnosť môže získavať zamestnancov zo širšej skupiny ako malá firma. Vďaka VoIP môže využívať podobné výhody ponúkaním práce na diaľku firma akejkoľvek veľkosti.

VoIP vám pomôže ušetriť peniaze a znížiť emisie uhlíka

Práca na diaľku neznamená, že zamestnanci sa nemôžu zúčastňovať stretnutí. Pravidelné stretnutia umožňujú pracovníkom doma komunikovať so svojím tímom a zostať v kontakte. Tieto stretnutia však nemusia byť osobné.

VoIP umožňuje virtuálne stretnutia s členmi tímu roztrúsenými po celom Slovensku alebo dokonca po celom svete. Nikto nemusí cestovať, čo sa premieta do menšej straty času. Okrem toho môžete ušetriť na cestovných nákladoch, ako aj účtoch za hotely. Virtuálne môžete organizovať aj webináre a vzdelávacie stretnutia.

Znížením dochádzania a stretnutí môžete znížiť uhlíkovú stopu. Podniky sa učia, že zákazníci sú teraz ekologicky uvedomelí. Spoločnosť, ktorá sa snaží znížiť svoj vplyv na životné prostredie, bude rezonovať s klientmi. Poskytovanie flexibilnej práce je skutočne dobré pre podnikanie!

Šetrite prírodu vďaka VoIP od Optimal Call.

VoIP vám pomôže prekonať krízu

Kríza nemusí vždy predstavovať prírodnú katastrofu. Napríklad požiar môže kanceláriu ľahko zničiť alebo znemožniť zamestnancom prácu. Aktuálne krízu zapríčiňuje šíriaca sa pandémia. Musíte byť schopní sa z takejto krízy dostať čo najskôr. Zároveň nechcete prerušiť službu klientom.

To isté platí aj pre krízu spôsobenú človekom. Výpadok elektrickej energie môže tiež narušiť vašu prácu. Za týchto okolností potrebujete schopnosť vstať na nohy čo najskôr, ako je to možné.

VoIP telefónna služba je skvelá možnosť, keď chcete vykonávať práca na diaľku. Na prácu nemusíte chodiť do kancelárie. Môžete odísť domov a pokračovať v práci s telefónmi a notebookmi. Ak by ste radšej mali všetky svoje tímy pokope, môžete sa dočasne presťahovať do iného pracovného priestoru. Vaše telefóny budú stále fungovať a zákazníci vás môžu osloviť aj v kritickom čase.

Zlepšite spoluprácu a tímovú prácu

Mnoho zamestnávateľov sa obáva, že práca na diaľku sťaží vzájomnú spoluprácu. Je ironické, že flexibilná práca môže pomôcť tímom lepšie fungovať. Je to preto, lebo jednotliví členovia tímu sú šťastnejší a produktívnejší.

Spoluprácu môžete tiež zlepšiť skrátením času stráveného na týždenných stretnutiach. Ak všetko, čo potrebujete, je preriešenie aktualizácie stavu celému tímu, stačí na to aj rýchla virtuálna konferencia. Zamestnanci nemusia rušiť svoj pracovný rozvrh, aby sa mohli zúčastniť takýchto stretnutí.

Ak váš tím pracuje v rôznych krajinách, virtuálne stretnutia môžu preklenúť priepasť medzi vzdialenosťami. VoIP umožňuje tímom stretávať sa častejšie. Virtuálne stretnutie môže byť omnoho efektívnejšie ako vymieňanie si e-mailov.

Vďaka práci na diaľku môžete klientom ponúknuť flexibilný pracovný čas. Zákazníci sa môžu obrátiť na vašu kanceláriu kedykoľvek počas dňa. Toto je druh flexibility, ktorú si veľké spoločnosti vždy užívali. Teraz ju VoIP prináša aj do menších podnikov.

Ako môžete vidieť, práca na diaľku nie je dobrá len pre pracovníkov. Je to tiež dobrý zmysel pre podnikanie! Vyskúšajte bezplatnú skúšobnú verziu Optimal Call a prineste do svojej kancelárie flexibilitu!

This content will appear inside a popup…