Ako využiť zelené linky pre kolektívny úspech?

Blog > Článok

Vďaka inováciám a technológiám všade okolo nás sa startupy rozrastajú a vyvíjajú viac ako iné formy podnikania. Startupy sú o zavádzaniach nových technológií, metodík do podnikateľského sveta, ako aj zlepšovania spoločnosti všeobecne.

Startupy sú vysoko pokročilé a všestranné, no zároveň sú najčastejšie náchylné na akýkoľvek nedostatok alebo nevýhodu. Akýkoľvek nedostatok v ich komunikácii, službe alebo technológii má potenciál ich okamžite stiahnuť na dno.

Preto je nevyhnutné, aby dodržiavali riadny obchodný plán a prispôsobovali inteligentné technológie, ktoré majú minimálny rozsah zlyhania a vyžadujú prijateľné množstvo finančných prostriedkov.

Sedem dôvodov, ako môžu zelené linky urobiť váš biznis úspešným

Zelené linky (známe aj ako bezplatné telefónne čísla) sú inteligentné komunikačné prvky, ktoré pomáhajú akémukoľvek podniku vylepšiť imidž a udržať si svojich zákazníkov efektívne a produktívne. Zelené linky sú podľa definície bezplatné telefónne čísla na strane zákazníkov. Firmy, ktoré používajú bezplatné telefónne číslo, platia za hovory zákazníkov.

Inými slovami, zelené linky sú čísla, ktoré pomáhajú vašim zákazníkom kontaktovať vás bez akýchkoľvek nákladov. Umožňujú viacerým zákazníkom nadviazať kontakt a obchodovať s vami.

Najdôležitejšou črtou zelených liniek je skutočnosť, že sú pre zákazníkov bezplatné. Bezplatné čísla sú tiež konštruktívne, pretože prichádzajú so všetkými pokročilými komunikačnými funkciami a pomáhajú zákazníkom lepšie sa spojiť s podnikmi.

Bezplatné telefónne čísla využívajú technológie ako IVR, rôzne typy vytáčacích systémov, ACD (Automatic Call Distribution) a skupiny zvonení (súčasne vyzváňa viac ako jeden telefón). Tieto technológie zabezpečujú, aby nikto nezmeškal žiadny hovor a každý hovor bol smerovaný do požadovaného cieľa.

Startupy môžu využívať zelené linky pre výrazný úspech, pretože pomáhajú týmto podnikom vyzerať profesionálne a dávajú im príležitosť na budovanie značky. Pozrime sa na rôzne výhody vyplývajúce zo spustenia zelených liniek.

  1. Udržanie zákazníka a spokojnosť zákazníka

Zelené linky pomáhajú pri udržaní zákazníkov, pretože zákazníkom poskytujú bezplatný prostriedok na spojenie s ich podnikaním. Zákazníci sa so značkou cítia šťastne a spokojnejší, značka rieši ich problémy s minimálnym úsilím.

Startupy potrebujú lojálnych zákazníkov, ktorí sa budú držať svojej značky a obhajovať ju. Zelené linky pomáhajú pri spojení s týmito zákazníkmi a udržujú ich pre podnikanie, čím zvyšujú mieru udržania a spokojnosti zákazníkov.

Spokojný zákazník vďaka Optimal Call.

  1. Jednoduché nastavenie a prenos

Zelené linky sú najdostupnejšou komunikačnou službou, ktorú môžete nastaviť. Optimal Call potrebuje na nastavenie zelenej linky pre akúkoľvek firmu iba „okamih“. Je tiež jednoduché preniesť tieto bezplatné telefónne čísla a používať ich kdekoľvek vo vašej firme.

Startupy hľadajú jednoduché IT možnosti, ktoré sú škálovateľné a dajú sa presunúť podľa potrieb. Zelené linky alebo bezplatné telefónne čísla poskytujú práve to – inteligentný komunikačný kanál s ľahkým nastavením a prenosom.

  1. Marketing a povedomie o značke

Zelené linky sú vynikajúcim prostriedkom marketingu a povedomia o značke. Vďaka týmto číslam si môže vaša firma zvoliť požadované číslo a inzerovať ho podľa obchodných potrieb.

Startupy v počiatočných fázach hľadajú akúkoľvek príležitosť na marketing alebo povedomie o značke. Chcú, aby cieľový zákazník o nich vedel a vytvoril si trvalé povedomie o značke. Zelené linky pomáhajú pri uvádzaní na trh a pri zvyšovaní povedomia o značke pri zavádzaní bez akýchkoľvek dodatočných nákladov alebo úsilia.

  1. Pomôžu udržiavať profesionalitu Startupu

Zelené linky sú profesionálne a autentické. Napríklad, ak je spoločnosť založená v Londýne a chce zákazníkov z celého sveta. Nezíska miestne číslo, pretože by sa to medzinárodne neuznávalo a zákazníci by tomu nedôverovali.

Avšak, ak je toto bezplatné číslo medzinárodné, zákazníci budú veriť, že podnik je autentický a vytočia toto číslo, čím prejavia svoju vieru v spoločnosť.

Startupy sa snažia vykresliť svoju značku ako dostatočne profesionálnu pre zákazníkov, preto je dôležité, aby prijali číslo, ktoré vyhovuje ich podnikaniu a rozdáva profesionálny a medzinárodný imidž. Zelené linky zabezpečia profesionálny imidž, aj keď ide o podnik pozostávajúci z dvoch osôb.

  1. Ľahko vyvolateľné a inzerovateľné

Ako sme už uviedli, zelené linky sú skvelé pre reklamu, najmä ak si vyberiete číslo, ktoré nejako zapadá do vášho podnikania. Okrem toho, že tieto čísla sú vynikajúcimi reklamnými nástrojmi, dajú sa ľahko vytočiť a môžu sa veľmi rýchlo zaregistrovať v mysli zákazníkov.

Napríklad číslo 0800 000 888 je jednoducho zapamätateľné a propagovateľné.

Startupy potrebujú zmysel pre povedomie zákazníkov a hľadajú niečo, čo si ich zákazníci zapamätajú. Zelené linky im môžu pomôcť pri zvyšovaní zákazníckej základne a pri zjednodušovaní reklamného úsilia.

  1. Zníženie nákladov

Zelené linky sú veľmi univerzálne a pracujú na princípe priebežného financovania. Ľahko sa používajú a znižujú dodatočné náklady na inštaláciu ďalšieho hardvéru. Mesačné tarify pre bezplatné čísla začínajú na minimálnych nákladoch a dodávajú vašim zákazníkom pocit šťastia, pretože vás môžu bezplatne kontaktovať.

Startupy majú obmedzené investície a hľadajú veci, ktoré im ich vrátia a preukážu sa ako správna investícia. Zelené linky robia len to, pretože spokojnosť zákazníka je kľúčom k úspechu v obchodnej činnosti.

Podnikanie môže byť úspešné, iba ak sú zákazníci spokojní. Zelené linky zabezpečujú, že vaši zákazníci sú potešení, bez váhania vás oslovia a odídu bez podráždenia.

  1. Jednoduché spravovanie

Zelené linky prichádzajú s bezpečnými mechanizmami sledovania a rozsiahlym podávaním správ. Pomáhajú manažérom sledovať ich agentov a extrahujú z nich maximálnu efektívnosť. Tieto čísla môžu byť spojené aj s IVR či ACD, aby sa ďalej uľahčila správa bez akýchkoľvek medzier.

Startupy majú obmedzený počet zamestnancov a chcú, aby ich riadenie bolo plynulé. Vlastnenie zelených liniek uľahčí startupom správu a hlásenie všetkých komunikačných aktivít. Pomáhajú tiež pri analýze a náprave nedostatkov, ktoré sa vyskytujú.

Ak vás zaujala služba zelených liniek, prípadne sa chcete dozvedieť viac informácii, neváhajte kontaktovať obchodné oddelenie Optimal Call. Radi vám poradíme a zriadime vám rôzne VoIP služby podľa vašich predstáv!