Aký VoIP hardvér potrebujete?

Blog > Článok

Existuje mnoho dôvodov, prečo sa podniky vyhýbajú aktualizácii na VoIP. Väčšina z nich však nie je založená na faktoch. Niektorí ľudia si myslia, že VoIP je veľmi drahé. Skutočnosťou je však opak. Iní predpokladajú, že keď ide o novšiu technológiu, je veľmi ťažké nasadiť a nastaviť ju. Nič nemôže byť ďalej od pravdy. S VoIP môžete začať za pár hodín. Ďalším obvyklým mýtom je, že pre využívanie VoIP potrebujete nový hardvér. Poďme sa na to pozrieť.

Hosťované VoIP – minimálne požiadavky

Najzákladnejšia služba hosťovaného VoIP, ktorú môžete získať, je pre rezidenčných zákazníkov. Väčšina podnikových služieb ponúka svojim klientom oveľa viac funkcií. Existujú tri veci, ktoré potrebujete pre hosťované VoIP. Prvým je vysokorýchlostné pripojenie k internetu. Druhá vec, ktorú potrebujete, je služba od dodávateľa VoIP – Optimal Call. Nakoniec potrebujete zariadenie na volanie.

Toto zariadenie môže byť v skutočnosti čokoľvek:

  • Počítač s náhlavnou súpravou a mikrofónom
  • Smartphone s aplikáciou VoIP (Softphone)
  • SIP kompatibilný stolový telefón
  • Obyčajná pevná linka s ATA (analógový telefónny adaptér)

Väčšina podnikov už využíva vysokorýchlostné pripojenie k internetu. K službe Optimal Call sa môžete jednoducho pripojiť prostredníctvom webovej stránky. Jediný hardvér, ktorý potrebujete, je skutočné zariadenie na volanie.

Modernizácia sieťovej infraštruktúry

Pred ponorením sa do rôznych typov hardvéru, ktoré si môžete kúpiť, musíte zvážiť svoju existujúcu infraštruktúru. Môže sa stať, že firma bude musieť aktualizovať alebo vymeniť časti svojich sieťových zariadení pre efektívne používanie VoIP. Takže možno nebudete potrebovať nové zariadenie špeciálne pre VoIP. Ale možno budete musieť posilniť svoju infraštruktúru, aby ste udržali krok s VoIP.

Napríklad, vaše internetové pripojenie nemusí byť dostatočne rýchle na to, aby podporovalo ďalšiu hlasovú prevádzku. Možno vyhovuje vašim súčasným potrebám, ale predstavte si, že pridáte stovky telefónnych hovorov do vašej existujúcej siete – všetky spotrebúvajú šírku pásma. Niektoré podniky sa rozhodnú pre rýchlejšie pripojenia, zatiaľ čo si iné kúpia sekundárne pripojenie výhradne pre VoIP.

Ďalším bežným javom je nahradenie starších zariadení, ako sú routere a bezpečnostný hardvér. Prečo je potrebné vymeniť staršie vybavenie, ak funguje dobre? Kým samotný hardvér môže fungovať správne, nemusí byť vybavený na spracovanie VoIP hovorov.

VoIP služba Optimal Call

Hardvér pre hosťované VoIP

SIP kompatibilné stolové telefóny

Toto sú snáď najčastejšie používané zariadenia v podnikovom svete. Vyzerajú a fungujú rovnako ako bežné telefóny, okrem práce s VoIP protokolmi. Základné modely môžu stáť približne 50 €, zatiaľ čo za vrcholovo výkonné modely môžete zaplatiť stovky alebo dokonca tisíce eur.

Smartfón s mobilnou VoIP Aplikáciou

Nie je potrebné, aby firma kupovala stolné telefóny pre každého zamestnanca. Nie každý užívateľ ho bude potrebovať. Naozaj chcete, aby si vaši predajcovia zobrali na služobné cesty obrovské telefóny?

To je dôvod, prečo mnoho podnikov uprednostňuje použitie kombinácie zariadení v závislosti od potrieb zamestnancov. Ak máte ľudí, ktorí často cestujú za prácou, môžu používať svoj obchodný alebo osobný telefón s mobilnými VoIP aplikáciami. Aplikáciu (softphone) si môžete bezplatne stiahnuť.

Počítače s náhlavnou súpravou a mikrofónom

Na volanie môžete dokonca používať počítače s náhlavnou súpravou a mikrofónom. Zamestnanci, ktorí trávia všetok svoj čas pred počítačom, môžu túto možnosť skutočne uprednostniť. Keďže používatelia môžu pripojiť viacero zariadení na rovnaké číslo VoIP, vaši zamestnanci už nikdy nemusia zmeškať hovor. Užívatelia môžu konfigurovať individuálne nastavenia účtu tak, aby prichádzajúce hovory zvonili na všetkých zariadeniach naraz alebo jeden po druhom, až kým nebude hovor prijatý.

Pevná linka s ATA

Čo ak máte pevné linky, ktoré stále dobre fungujú ? Potom nemusíte kupovať stolové telefóny vôbec. Môžete získať adaptéry, ktoré fungujú ako rozhranie medzi analógovými pevnými linkami a digitálnymi službami VoIP. Ide však o dočasné opatrenie. Väčšina podnikov nahrádza pevné linky stolnými telefónmi, pretože staršie zariadenia raz prestanú fungovať.

Nemusíte míňať tisíce eur na nové vybavenie pre VoIP. V závislosti od veľkosti vášho podniku a konkrétnych požiadaviek môžete začať s existujúcim zariadením. To je za nulovú cenu! Tak na čo čakáte? Inovujte na hosťované VoIP a sami uvidíte rozdiel.

This content will appear inside a popup…