Je cloud VoIP vhodnou službou pre vás?

Blog > Článok

Priznajme si to, cloud sa nachádza na viacerých miestach vo firme. Každá aplikácia a softvérový balík, ktorý firma používa, je v podstate „cloud služba“. Účtovný softvér? Prístupný cez cloud. Aplikácie HR alebo CRM? Znova, prístupné cez cloud. Zdá sa, že ani váš telefónny systém nemôže uniknúť neúprosnému útoku cloudu. Ale je cloudové VoIP vhodným riešením pre vašu spoločnosť?

Hosťovaná cloudová VoIP služba verzus On-premise SIP Trunking

Ľudia hovoria o technológii cloudu, akoby to bolo všetko alebo nič. Buď budete využívať hosťované služby alebo si musíte urobiť všetko sami. Pravdou je, že ide o spektrum. Dokonca môžete mať hybridný model kombinujúci to najlepšie z oboch svetov alebo dôverovať expertov, aby sa o vás postarali.

To znamená, že hosťované VoIP služby a SIP trunking sú dve najčastejšie „príchute“ telefónnych systémov v priemysle. Hosťované služby – všetko sa deje v cloude – sú obľúbenejšou voľbou. Spoločnosť Optimal Call poskytuje nie len VoIP volania, ale aj cloudovú telefónnu ústredňu. Pre čo sa rozhodnete?

Cloud VoIP je pre vás ak:

Náklady sú problémom

Jedným z najväčších dôvodov popularity cloud VoIP je cena. Keď sa zaregistrujete v Optimal Call, nemusíte na nový hardvér minúť tisíce eur. Neexistuje ani ročná zmluva o údržbe ani licenčné poplatky za softvér. Jediný náklad bude nákup SIP telefónov, ktoré sú kompatibilné s technológiou. Dokonca aj tohto poplatku sa dokáže zbaviť, a to tak, že začnete využívať softvérový telefón.

Malé a stredné podniky majú častokrát finančné obmedzenia. Nemôžu len tak ísť a kúpiť najlepší telefónny systém pre svojich zamestnancov. Ak sú náklady vaše obavy, potom je cloud VoIP jednoduchá voľba.

Nemáte interné odborné znalosti

Ďalšia vec, ktorá väčšinou malým podnikom chýba, sú odborníci, ktorí poznajú vstupy a výstupy riadenia telefónnych systémov. Môžete si naozaj dovoliť najímať zamestnancov len na udržanie telefónov? Nie je to len otázka udržania telefónu v prevádzke. Musíte tiež zabezpečiť chod celého systému.

Musíte aktualizovať ešte dnes

Čo ak je váš súčasný analógový systém na pokraji zlyhania? Čím viac organizácií upgraduje na VoIP, tým je stále ťažšie nájsť ľudí, ktorí by staršie systémy udržiavali. Aj keď niekoho nájdete, nemusíte nájsť požadované náhradné diely. Nastavenie vlastného systému môže trvať mesiace, aj to len v prípade, že máte k dispozícii zdroje.

Ale ak potrebujete aktualizovať okamžite, cloud je pre vás najlepšia voľba. V Optimal Call sme schopní spustiť vami požadované služby za pár hodín! Pridajte sa k nám!