Homeoffice s VoIP ako prevencia proti COVID-19

Blog > Článok

Mnoho ľudí sa častokrát stretáva s pojmom homeoffice, no nie všetci tomu rozumejú. Prečo o tom chceme šíriť povedomie práve teraz? V súvislosti s COVID-19 muselo mnoho firiem ukončiť svoj chod, resp. maximálne ho obmedziť. Niektorí ľudia však majú tú výhodu, že môžu pracovať formou homeoffice, ale čo to vlastne znamená? Jednoducho, ide o prácu z domu.

Pracovníci rôznych firiem si to môžu dovoliť, pretože nie je nutné, aby pracovali v prevádzke, reštaurácii, drogérii či lekárni. Vezmime si pre príklad obchodné oddelenie. Bežne sa pracovníci obchodného oddelenia stretávajú s klientami na celom Slovensku či dokonca v zahraničí. Avšak v dôsledku odporúčanej karanténny je im ich práca znemožnená, respektíve veľmi obmedzená. V takomto prípade sú odkázaní iba na telefonickú komunikáciu. Viete si predstaviť výsledné účty za telefonické služby?

V tomto prípade prichádza na rad VoIP spolu so svojimi výhodami a maximálne bezkonkurenčnými cenami. VoIP telefonovanie funguje prostredníctvom internetu. Vďaka flexibilite, ktorú ponúka, môžete VoIP volanie uskutočňovať odkiaľkoľvek, to znamená, že aj z pohodlia domova. Môžete tak urobiť dvomi spôsobmi:

  • Môžete si presmerovať volania smerované na vaše firemné číslo do kancelárie priamo na váš mobilný telefón, čo vám však umožní telefónne hovory iba prijímať.  
  • Môžete si stiahnúť aplikáciu softfónu (softphone – zoiper, X-lite) do mobilného telefónu či počítaču, vďaka čomu budete môcť nielen hovory prijímať,  ale aj uskutočňovať.

Aktuálne pracuje z domu množstvo obyvateľov Slovenskej republiky v dôsledku šíriaceho sa koronavírusu. To zapríčinilo pád mnohým firemným aplikáciám a softvérom umožňujúcim homeoffice, ako je napríklad Microsoft Teams (Zdroj: Denník N). S VoIP od Optimal Call sa tento scenár určite neodohrá.

Čo všetko získate s VoIP službami od Optimal Call?

  • Flexibilitu – pracujte v bezpečnom prostredí vášho domova, vyhnite sa cestovaniu za klientami či do kancelárie.
  • Volania do zahraničia za priaznivé ceny (v rámci CPBX dokonca bezplatné).
  • Žiadne poplatky za zriadenie a nízke faktúry.
  • Rozumné služby – neobmedzené volania, vďaka ktorým nemusíte myslieť na počet pretelefonovaných minút ani na presmerovanie pevných liniek na mobil.
  • Rýchle spustenie požadovaných služieb – zaregistrujte sa na našej webovej stránke, následne budete kontaktovaní našimi obchodnými zástupcami, dohodnite sa a môžete začať. 
  • Nepotrebujete nakupovať žiaden hardvér. V tejto situácii je softfón pre vás ideálnym riešením – ide o aplikácie, ktoré je možné stiahnuť bezplatne. Návod na spustenie nájdete na našom blogu.
  • Samozrejmosťou je prenos vašich už existujúcich čísel, ktorý trvá zväčša päť pracovných dní. 

Veríme, že VoIP od Optimal Call vám pomôže v týchto ťažkých časoch a váš biznis neutrpí vo veľkej miere. Naši pracovníci sú tu pre vás, preto ich neváhajte kontaktovať! Zároveň vám chceme popriať veľa síl a zdravia, no veríme, že spoločnými silami to prekonáme!

This content will appear inside a popup…