Obchodné úvahy o VoIP

Blog > Článok

Prechod na nový podnikový systém znamená viac ako len získanie novej technológie. Musíte sa rozhodovať o nových produktoch, službách či poskytovateľoch. Ako nový systém pomôže vašej firme – zníži náklady alebo zvýši výnos? Urobí vašich zamestnancov viac produktívnych alebo ponúkne nové príležitosti inými spôsobmi?

To isté platí aj pri zvažovaní telefónnych systémov VoIP. Každá firma, ktorá uvažuje o inovácii, potrebuje pochopiť technológiu a aj spôsob jej implementácie. Ale okrem toho existujú obchodné úvahy, ktoré by ste mali mať na pamäti. Musíte zvážiť finančné a obchodné aspekty prechodu na VoIP.

Hosťované VoIP pre firmy

Pre väčšinu malých a stredných podnikov je hosťované VoIP inteligentné riešenie. Existujú aj iné riešenia, ale tie môžu byť príliš nákladné. Generovanie návratnosti investícií môže trvať mnoho rokov, a to je niečo, čo si malé firmy nemôžu dovoliť. Avšak ak sa firmy rozhodnú pre hosťované VoIP – ušetria sa od problémov a údržby.

Takže, čo by ste mali zvážiť skôr, ako sa rozhodnete pre hosťované služby VoIP?

Obchodné úvahy o VoIP

Vypočítajte náklady

Optimal Call vám na požiadanie poskytne cenové ponuky pre všetky ponúkané služby. Urobíte si tak všeobecnú predstavu o tom, koľko môže VoIP stáť vaše podnikanie. Je to skvelým východiskovým bodom pri rozhodovaní.

Avšak, musíte zohľadniť krátkodobé aj dlhodobé náklady. Veci, ako je modernizácia vašej existujúcej sieťovej infraštruktúry a nákupné vybavenie, predstavujú okamžité výdavky. No napríklad za hlasové služby budete platiť mesačný paušálny poplatok. Ale celkom iste to bude oveľa menší účet, než na aký ste zvyknutí.

Aké funkcie potrebujete?

Predtým, než si vyžiadate cenovú ponuku, mali by ste vytvoriť zoznam  požiadaviek na váš telefónny systém. Na zozname uveďte funkcie, ktoré sú pre vašu firmu bezpodmienečné. Spoliehate sa na faxy alebo hlasovú schránku? Funkcie ako Fax to mailVoice to mail sú pre vás v takom prípade nevyhnutné. Tento zoznam by mal mať všetky funkcie, ktoré vaša firma potrebuje na normálne fungovanie. Požiadavky jednotlivých firiem sa môžu líšiť, a práve preto v Optimal Call vypracovávame klientom riešenie na mieru.

Ako hosťované VoIP ovplyvní existujúce pracovné toky?

Hosťované služby VoIP ponúkajú oveľa viac ako tradičné pevné linky. Môžete s nimi robiť veci, ktoré boli viac-menej nemožné v sieti PSTN. Vaši zamestnanci môžu odpovedať na hovory na viacerých zariadeniach v kancelárii alebo jednoducho pracovať z domu. Môžete presunúť zamestnancov do rôznych kancelárií bez ovplyvnenia ich telefónnych čísel. Môžete dokonca priradiť rovnaké číslo novému pracovníkovi alebo tímu.

Ale všetky tieto veci ovplyvnia pracovný tok. To znamená, že vaši zamestnanci sa budú musieť prispôsobiť alebo začleniť do existujúcich procesov. Takže skôr ako budete môcť nasadiť VoIP, strávte nejaký čas plánovaním prechodu. Ako dlho bude trvať, kým nasadíte novú službu? Pozastaví váš starý dodávateľ službu včas? Tieto okolnosti je potrebné naplánovať vopred. V opačnom prípade sa ocitnete v situácii, kedy telefóny nebudú fungovať. Pre akékoľvek podnikanie to nie je nič iné ako katastrofa!

Integrácia s inými podnikovými systémami

Telefóny nie sú jediným obchodným systémom v kancelárii. Väčšina firiem taktiež využíva softvéry ako CRM, účtovný softvér, HR aplikácie atď. Môže vaša nová hostiteľská služba VoIP spolupracovať so všetkými už existujúcimi softvérmi? Opýtajte sa špecialistov od Optimal Call a nechajte si poradiť.

Možno to vyzerá ako dlhý zoznam vecí, ktoré je potrebné zvážiť pred prechodom na VoIP, no samotný proces inovácie je skutočne jednoduchý. V závislosti od veľkosti vašej firmy môžete začať využívať VoIP už v priebehu niekoľkých hodín. Plánujte poctivo a budete mať hladký prechod od starého k novému!