Obmedzenia programu Skype for Business

Blog > Článok

Ak hľadáte VoIP pre svoje podnikanie, máte veľa možností. Môžete urobiť niekoľko rozhodnutí a výber môže byť ohromujúci. Chcete mať kontrolu nad vlastnou infraštruktúrou alebo chcete, aby za vás sieť spravoval niekto iný? Ako sa rozhodnete pre službu, ktorá ponúka najlepšiu cenu za funkcie, ktoré potrebujete? Tento proces je komplikovaný skutočnosťou, že nie každý je odborníkom na VoIP technológiu. Ako sa môžete rozhodnúť pre službu, keď možno ani neviete, čo vaše podnikanie vyžaduje?

Skype for Business

Existuje len veľmi málo ľudí, ktorí neboli oboznámení so spotrebiteľskou verziou Skype. Bola to jedna z prvých služieb VoIP a stala sa neuveriteľne populárnou u ľudí, ktorí sa snažili zostať v kontakte s priateľmi a rodinou cez medzinárodné hranice. Odkedy spoločnosť Microsoft túto firmu kúpila, spoločnosť Skype prešla mnohými transformáciami. Dnes je Skype k dispozícii pre spotrebiteľov aj podniky.

Skype priťahuje podnikateľov z viacerých dôvodov. Je to známa značka a má podporu jednej z najväčších technologických firiem v priemysle. Veľmi dobre sa integruje s balíkom Microsoft Office 365 a ponúka mnoho podnikových funkcií, ktoré ponúkajú poskytovatelia hosťovaných VoIP služieb.

Obmedzenia programu Skype for Business

Skype for Business neznie úplne inak ako iné VoIP služby na trhu. Získate lacnejšie hovory, skupinové audio a video konferencie, integráciu okamžitých správ, hlasovú schránku atď. Avšak v mnohých ohľadoch sa výrazne odlišuje od typických hosťovaných VoIP služieb. Má určité obmedzenia, ktoré z neho nemusia urobiť ideálnu voľbu pre vašu organizáciu.

V skutočnosti Skype uspokojuje len veľmi špecifický typ organizácie – veľké korporácie, ktoré používajú Microsoft Office. Nie je to prispôsobiteľná služba, ktorá je dostatočne flexibilná na to, aby vyhovovala všetkým typom podnikov.

Skype používa vlastnícke protokoly

Skype bol vyvinutý ako služba využívajúca technológiu peer to peer. Ako taký používal vlastnícke protokoly na prenos hlasu cez internet prostredníctvom brán firewall. V týchto dňoch nemala SIP veľa robustných funkcií, ktoré dnes považujeme za samozrejmé. S rozvojom odvetvia VoIP sa SIP stal štandardom pre výrobcov hardvéru, poskytovateľov služieb a vývojárov softvéru.

Ak sa rozhodnete pre hosťované VoIP služby, nemusíte sa obávať interoperability. Väčšina telefónov a zariadení kompatibilných s SIP bude so službou fungovať. Ak chcete zmeniť poskytovateľa, nemusíte kupovať všetok nový hardvér. Nie je to rovnako v prípade Skype. Pretože služba nepoužíva SIP, zmena poskytovateľa telefónnych služieb nemusí byť taká jednoduchá, ako si myslíte.

Integrácie tretích strán

Jednou z najväčších výhod upgradovania na VoIP z PSTN je možnosť integrácie s inými typmi podnikových systémov. Pre VoIP služby je bežné, že pracujú so softvérom CRM alebo helpdesk. Napríklad veľké hosťované VoIP služby spolupracujú s Dropbox, Salesforce, aplikáciami Google atď.

Služba Skype for Business je známa tým, že jej chýba takáto integrácia tretích strán, hoci dobre funguje s vlastnými aplikáciami balíka Microsoft od spoločnosti Microsoft. Inými slovami, program Skype je vynikajúci, ak ste už zakorenení v systéme spoločnosti Microsoft. Nie je to úplne najlepšia možnosť, ak používate iné obchodné aplikácie.

Ceny a plány

Optimal Call ponúkame jednoduché plány a priaznivé ceny. Plány volaní ponúkajú buď neobmedzené balíčky alebo možnosti predplácania formou kreditu. Získať môžete základné, ale aj prémiové funkcie presne podľa vašich očakávaní.

Keďže Skype je úzko spojený s Microsoft Office, máte teda pomerne veľa možností. Niektoré podnikové plány obsahujú iba základnú verziu programu, zatiaľ čo iné prichádzajú s plnou verziou. Nie všetky funkcie sú obsiahnuté vo všetkých plánoch. Niektoré plány zahŕňajú Skype do mesačných cien, zatiaľ čo iné majú osobitný poplatok za funkcionalitu PBX.

Ak už používate balík Microsoft Office, dáva zmysel, aby ste si zaobstarali Skype for Business. Čo sa však stane, ak už nechcete používať obchodné aplikácie? Alebo ak v budúcnosti budete musieť zmenšiť svoje podnikanie? Program Skype je navrhnutý tak, aby prinútil podniky prejsť na balík Microsoft Office. Odráža sa to v ich cenotvorbe, vo veľkom rozsahu ponúkaných programov a funkcií. Na druhej strane hosťované VoIP služby budú dobre fungovať s vašou existujúcou sieťou podnikového softvéru.

Skype for Business je dobrá voľba pre veľké spoločnosti, ktoré chcú používať Microsoft Office. Pre všetkých ostatných je skvelou voľbou VoIP od Optimal Call!

V e-shope na webovej stránke Optimal Call  nájdete bohatú ponuku telefónov Yealink, ktoré podporujú Skype for Business. Neváhajte si vybrať!