Práca na diaľku nekončí: Ako zaistiť bezpečnosť svojej firmy

Blog > Článok

Je zrejmé, že pre mnohých pracovníkov práca na diaľku nekončí. Či už pracujú všetci vaši zamestnanci na diaľku, alebo máte doma len niekoľko ľudí, všetci z nich predstavujú pre vaše podnikanie bezpečnostnú hrozbu.

Pre tímy fungujúce mimo hlavnej kancelárie, je na IT pracovníkoch, aby zabezpečili, že sa vaša firma nestane obeťou akýchkoľvek počítačových hrozieb. Neznepokojujte sa, ak ste nedržali krok s najnovšími trendmi kybernetickej bezpečnosti, sme tu, aby sme vám pomohli.

Mnoho z vás sa obáva prechodu na VoIP pre údajné zníženie bezpečnosti. Môžeme vás uistiť, že VoIP od Optimal Call je niekoľkonásobne bezpečnejšie ako iné podnikové systémy a nástroje. Preto vám prinášame tento článok, a tiež aby ste vedeli, ako sa chrániť. Tu je niekoľko rôznych spôsobov, ako zabezpečiť, aby vaša firma zostala v online prostredí v bezpečí.

 1. ZLEPŠUJTE TECHNOLÓGIE VAŠEJ FIRMY

Ak chcete zabezpečiť, aby vaša spoločnosť bola chránená pred kybernetickými útokmi, musíte investovať do technológie svojej firmy.

Keď vaši zamestnanci prechádzajú na homeoffice, pri nákupe technológie by vám nemalo nič brániť. Mali by ste sa správať tak, akoby vaši zamestnanci doma nevlastnili žiadne zo svojich zariadení. Niektoré „must-have“ nákupy:

 • Aktualizované notebooky – malo by sa s nimi zaobchádzať ako s najdôležitejším obchodným nástrojom. Investujte do slušného notebooku pre všetkých v spoločnosti. Bude to nákladné, ale určite to stojí za to. Najnovšie notebooky sú vybavené na zvládnutie bezpečnostnej hrozby.
 • Business VPN – to, že niektorí z vašich zamestnancov pracujú mimo kancelárie, znamená, že budú mimo zabezpečenej siete. Business VPN alebo virtuálna súkromná sieť umožňuje vašim zamestnancom zostať v spojení so vzdialenou sieťou, ktorá dokáže šifrovať a chrániť údaje.
 • Používajte VoIPCloud VoIP od Optimal Call umožňuje vašim zamestnancom telefonovať prostredníctvom zabezpečeného internetového pripojenia. VoIP udrží vašich zamestnancov pripojených a zabezpečených bez ohľadu na to, kde vo svete sa nachádzajú. Všetko, čo potrebujú, je pripojenie na internet. Naše VoIP riešenia majú niekoľko certifikátov, ako napr.
  Certifikát systému manažérstva informačnej bezpečnosti ISO/IEC 27001:2014.
 • Nainštalujte softvér proti malvéru – anti-malware softvér je predbežné opatrenie, no tiež je to skvelý nástroj, ktorý musíte mať pri kliknutí na web. Ak zamestnanec stiahne pochybný súbor PDF, na ktorom je škodlivý softvér, váš softvér proti malvéru identifikuje a zničí súbory skôr, ako dôjde k poškodeniu počítača.

Nie každá firma má peniaze na zlepšenie bezpečnosti. Investovanie do úveru pre malé podniky vám môže pomôcť odomknúť finančné prostriedky na posunutie vašej firmy do 21. storočia bez toho, aby ste si museli vziať prostriedky odinakiaľ v podnikaní.

Optimal Call radí, ako sa chrániť pred hackermi.

 1. NÁVRH NOVEJ POLITIKY ZAMESTNÁVATEĽOV

Ľudia prirodzene zlyhávajú. Nie sme dokonalí a nemalo by sa od nás očakávať, že budeme. Hackeri sa stávajú sofistikovanejšími a niečo také jednoduché ako kliknutie na nesprávny hypertextový odkaz môže viesť ku katastrofe pre spoločnosť. Môžete však zaviesť systémy, vďaka ktorým zmiernite vaše šance na zlyhanie.

Keď vaši zamestnanci prechádzajú na homeoffice, odporúčame aktualizovať vaše zásady, aby ste zlepšili informovanosť svojich zamestnancov o kybernetických hrozbách. Politika vašej spoločnosti by sa mala meniť, spolu so svetom, ktorý sa mení okolo nej.

Táto nová politika by mala slúžiť ako pripomienka toho, že vaši zamestnanci musia byť pri práci z domu opatrní. Niektoré hlavné veci, ktoré by ste mali zahrnúť do vašej novej technologickej politiky, sú:

 • Osobné a pracovné zariadenia uchovávajte oddelene. Pracovné údaje by mali zostať na pracovných zariadeniach a osobné údaje by mali zostať na osobných zariadeniach. Niečo také jednoduché ako prístup k e-mailu na vašom osobnom počítači môže otvoriť váš prístup bezpečnostným rizikám.
 • Zostaňte v bezpečných sieťach. Zabezpečenie siete v domácnosti bude pravdepodobne horšie ako v kancelárii. Ešte horšie je verejné Wi-Fi. Ak sa vaši zamestnanci rozhodnú pracovať zo svojej obľúbenej kaviarne, hot-spot alebo VPN je spôsob, ako bezpečne používať internet.
 • Povoľte dvojstupňové overenie. Vaši zamestnanci pravdepodobne nebudú nadšení z tohto kroku, no radšej vytvorte dvojfázový verifikačný systém pre svoje účty.
 • Nahláste pokusy o phishing. Všetci to robíme príliš často, dostaneme spamový e-mail a odstránime ho. Ak sa to stane v budúcnosti, nahláste to svojmu oddeleniu IT pre budúce monitorovanie.
 • Buďte usilovní. Najlepší tip, ktorý vám môžeme poskytnúť, je, aby ste zostali skeptickí. Ak odkaz vyzerá podozrivo alebo ak web nie je zabezpečený, vyhnite sa mu. V podstate ste vy sami a vaši zamestnanci prvou obrannou líniou.

Chválenie sa vzdialenou pracovnou silou je vzrušujúcim krokom vpred do budúcnosti produktivity, ale prichádza s určitými poklesmi. Pokiaľ ide o vašu kybernetickú bezpečnosť, buďte proaktívny a zabezpečte vaše technologické zásady a znížte riziko kybernetického útoku.

 1. ZABEZPEČTE VAŠE VYBAVENIE

Môže to znieť čudne, ale veľa hackerov môže skutočne preniknúť do vášho systému fyzickým prístupom k vášmu zariadeniu. Žijeme v čase, keď viac a viac pracovnej technológie ide mimo kanceláriu. Keď tento kus technológie opustí kanceláriu, je na zamestnancovi, aby sa ubezpečil, že zostane v bezpečí.

Ako zamestnávateľ nezabudnite svojim zamestnancom pripomenúť, aby svoje zariadenia mali neustále nablízku. Hacker má prístup na odomknutom notebooku behom pár minút k množstvu údajov.

Ak chcete čo najlepšie čeliť rizikám bezpečnosti, odporúčame, aby každý zamestnanec uzamkol svoj počítač zakaždým, keď z neho odíde. Zaistite tiež ľubovoľný disk, USB, telefón alebo akékoľvek iné zariadenia, na ktorých môžu byť citlivé údaje.

ZÁVEREČNÉ SLOVÁ

Počítačová kriminalita je rastúcou hrozbou, ktorá začína ovplyvňovať podniky všetkých veľkostí. Hackeri sa už nezameriavajú iba na veľké korporácie, no tiež na menšie podniky, o ktorých vedia, že nemajú dostatok prostriedkov na odrazenie útoku.

Keďže sa svet posúva smerom k digitálnejšiemu prostrediu, zločinci majú viac možností ukradnúť vaše údaje. Zavedenie niektorých našich tipov a trikov zaistí vášmu tímu bezpečný prechod na novú vzdialenú pracovnú silu.

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa podnikovej technológie alebo konkrétnejšie informácie o našich riešeniach VoIP, kontaktujte nás. V súčasnosti ponúkame skúšobnú verziu, ktorá vám poskytne všetko, čo potrebujete pre rýchly začiatok!

This content will appear inside a popup…