Prečo používať VoIP v domácnosti?

Blog > Článok

Revolúcia VoIP skutočne prebieha a milióny domácností vo svete už prešli na novú technológiu, zatiaľ čo odpísali analógové linky. Pomerne veľa spotrebiteľov netuší, že základnou technológiou, poháňajúcou tento nový telefón, je VoIP, ale vedia o výhodách, ktoré má oproti tradičnejším pevným linkám.

Pokiaľ ide o nahradenie analógových liniek za VoIP, spotrebitelia často váhajú, pretože nie sú oboznámení s touto technológiou alebo preto, že ich pevná linka im doteraz dobre slúžila. Koniec koncov, prečo vymeniť niečo, čo funguje?

Existuje však veľa presvedčivých dôvodov prečo prejsť na VoIP, v neposlednom rade preto, že poskytovatelia služieb napravili mnoho problémov, ktoré trápili VoIP systémy starších generácií.

VoIP nie je drahé

Možno viete, že VoIP je lacné, no netušíte prečo. Na jednej strane VoIP nevyžaduje svoju vlastnú samostatnú infraštruktúru, ako vyžaduje PSTN. Hlasové hovory sa jednoducho prenášajú cez tie isté siete, ktoré napájajú internet. To znamená, že poskytovateľ nemusí investovať významný kapitál do ukladania telefónnych liniek do každého domu.

VoIP v podstate využíva existujúcu širokopásmovú sieť. Hlasom sa teda zaobchádza rovnako ako s inými formami médií, ako sú text a obrázky. Rovnako ako posielanie e-mailov a obrázkov je prakticky zadarmo, aj hlasové hovory sa stávajú mimoriadne lacnými.

Aj pre medzinárodné hovory

Internet nepozná zábrany a nerozpoznáva geografické hranice. Samotný koncept miestnych, medzimestských alebo medzinárodných hovorov sa stáva bezvýznamným, keď sa hlas prenáša cez internet. Znamená to hlavne, že hovory do iných krajín už nestoja množstvo peňazí. V skutočnosti medzinárodné VoIP hovory stoja len toľko, ako miestne hovory na tradičných pevných linkách.

Sťahovanie už nie je problém

Každý, kto sťahoval pevnú linku z jedného miesta na druhé, pozná nepríjemnosti spojené s prepravou. Pri VoIP už telefónne číslo nie je priradené k jednému zariadeniu, bydlisku, linke alebo domácnosti. VoIP telefónne číslo je priradené k vám a vášmu účtu. Neznamená to len, že s vaším číslom môžete používať akékoľvek zariadenie, je to tiež užitočné, ak sa z osobných alebo profesionálnych dôvodov musíte pohybovať po celej krajine. Na rozdiel od bežných alebo tradičných pevných liniek si VoIP telefón beriete so sebou. Nevyžaduje to nič viac, ako ho odpojiť od modemu/steny a zabaliť ho.

Používajte akékoľvek zariadenie odkiaľkoľvek

Na trhu je mnoho aplikácii, ako je softphone, ktoré možno použiť na volanie z počítača, mobilného telefónu alebo dokonca tabletu. To znamená, že môžete volať ďalej, aj keď cestujete a ostatní ľudia vás môžu kontaktovať bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate. Môžete si vziať so sebou USB slúchadlo, zapojiť ho do počítača a volať priateľom či rodine, keď sedíte v hotelovej izbe. Žiadne komplikované presmerovanie hovorov alebo ťažkosti s nákupom predplatených kariet pri cestách do zahraničia.

Použite VoIP pre váš startup

Spustenie vlastného podniku z „domu“ nie je ľahká úloha. Podnikatelia veľmi skoro zistia, že ich pevná linka nie je dostatočná na to, aby zvládla potreby podniku, bez ohľadu na to, aký je malý. Tu sa hodí VoIP. Služba VoIP môže poskytovať potrebné funkcie, ako je automatický vrátnik, skupinová hlasová schránka, zvonenie viacerých zariadení, automatické smerovanie hovorov atď.

Dôverujte svojmu telefónu

Najpôsobivejšou potrebou VoIP je to, že je nastavené tak, aby ovládalo hlasovú komunikáciu. Mnohí telefónni operátori na celom svete prechádzajú na VoIP.

V priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov sa trh s analógovými linkami drasticky zmenší a väčšina ľudí ich nezískať, aj keď by veľmi chceli. To spolu so všetkými ďalšími výhodami VoIP znamená, že existuje veľa dôvodov, aby priemerný spotrebiteľ využíval VoIP v domácnosti.