Prečo si vybrať práve cloudový telefónny systém?

Blog > Článok

Podniky na celom svete sa už istý čas presúvajú z analógových pevných liniek. V niektorých krajinách sa tento proces urýchlil, pretože mnohí operátori oznámili dátum, ktorý značí vypnutie uvedenej služby. Je len otázkou času, kedy sa tak stane aj na Slovensku. Dôvod je jednoduchý: keď sa telefónne systémy založené na VoIP stanú ešte populárnejšie, operátori nebudú udržiavať dve siete súčasne. Inými slovami, starý dobrý PSTN odíde navždy. Majitelia firiem, ktorí chcú upgradovať, vymeniť alebo kúpiť úplne nový telefónny systém, sa budú musieť pozrieť inde. A teda, čo je cloudový telefónny systém?

História podnikových telefónnych systémov

Pokles využívania pevnej linky nie je hlavným dôvodom popularity systémov cloudového telefonovania. Tieto moderné systémy ponúkajú neuveriteľnú škálu funkcií na rozdelenie nákladov typického podnikového systému pobočkovej ústredne (PBX). Pred ponorením sa do konkrétnych špecifík sa bližšie pozrieme na cloudový telefónny systém a jeho vlastnosti.

Obchodné telefónne systémy už nejaký čas existujú a predchádzajú internetu. Väčšina firiem používala pobočkovú ústredňu na spojenie viacerých zamestnancov s niekoľkými číslami. Bez PBX by podniky museli kúpiť každému jednému zamestnancovi samostatné číslo.

S rastúcou popularitou VoIP, spoločnosti začali nahrádzať systémy PBX staršej generácie digitálnymi systémami s podporou VoIP. Stále však museli kupovať a prevádzkovať telefónny systém. Náklady na prevádzku vlastného telefónneho systému sa rýchlo narátajú – od nákupu vybavenia, údržby, zabezpečenia a nastavenia vlastných konfigurácií.

V tomto okamihu sa spustili cloudové telefónne systémy pre podniky. To znamená, že poskytovatelia takejto služby robia všetko, t. j. vlastnia, udržiavajú systémy a tiež dodávajú telefónne služby spoločnostiam prostredníctvom internetu. Tento model ušetrí firmám veľa „migrén“ aj vďaka zabezpečeniu telefónov a riešenia problémov, keď k nim dôjde.

Čo je cloudový telefónny systém?

Cloudový telefónny systém je podnikový telefónny systém založený na VoIP, ktorý je hosťovaný poskytovateľom tretej strany. Provider poskytuje zákazníkom telefónne služby cez internet. Tieto cloudové služby sa vyznačujú nízkymi nákladmi, širokou škálou funkcií a integráciou s inými podnikovými nástrojmi, ako je napríklad softvér CRM. Optimal Call je jedným z popredných poskytovateľov cloudového telefónneho systému.

Firmy spočiatku váhali s používaním cloudových telefónnych systémov, pretože neposkytovali vysoko kvalitný hlas a neboli tak spoľahlivé ako klasické pevné linky. Prví používatelia spustili túto službu v prvom rade pre obavy o náklady, pretože cloudové telefónne služby sú lacnejšie ako tradičné PBX systémy. Poskytovatelia však v priebehu rokov zlepšili kvalitu, spoľahlivosť a dostupnosť funkcií. V súčasnosti sú cloudové telefónne služby najobľúbenejšími podnikovými systémami dostupnými na trhu.

Výhody používania cloudovej telefónnej služby

Nízke náklady

Cloudová telefónna služba je bezpochyby oveľa lacnejšia ako ekvivalentný systém analógovej PBX. Vďaka cloudovému VoIP systému ušetria firmy na viacerých frontoch vrátane:

Počiatočné investície

Prečo si kupovať hardvér a softvér telefónu, ktorý musíte udržiavať a pravidelne aktualizovať po pár rokoch? Samotné počiatočné inštalačné náklady sa často pohybujú v tisícoch eur, čím sú tieto systémy mimo dosahu malých podnikov. Naopak, cloudové VoIP služby vám umožňujú začať s jedným číslom alebo tuctom čísel podľa obchodných potrieb.

Mesačné účty

Každý vie, že neexistuje nič také ako obed zadarmo. No s cloudovým telefónnym systémom sú vaše interné hovory skutočne úplne zadarmo. Akékoľvek volania zamestnanca na iného (bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzajú) prechádzajú cez podnikovú dátovú sieť alebo verejný internet. Vaša firma nemusí platiť účty za tieto hovory. Navyše, VoIP hovory sú lacnejšie, nehovoriac o medzinárodných hovoroch.

Žiadna údržba

Keďže nemáte hardvér, nemusíte sa obávať porúch zariadení, poškodenia alebo pravidelnej údržby. Na správu telefónneho systému nemusíte obnovovať softvérové licencie ani najímať ďalších odborníkov.

Majitelia firiem môžu spravovať konfiguráciu a meniť nastavenia prostredníctvom hlavného online panela. Tieto úspory nákladov sa v priebehu rokov rýchlo nahromadia, čo znamená, že prechod na cloudovú VoIP službu je skutočne dobrým finančným rozhodnutím.

Zabezpečenie

Niektorí ľudia si myslia, že VoIP systémy (najmä tie, ktoré sú hostené v cloude) nie sú dostatočne bezpečné pre podniky. Realita je taká, že bezpečnosť závisí od mnohých faktorov. Ak je služba správne nastavená, tak Cloud VoIP môže byť najbezpečnejším komunikačným systémom v organizácii. Niekoľko jednoduchých chýb však môže ľahko spôsobiť, že spoločnosti v dôsledku podvodu stratia údaje alebo peniaze.

Mnoho malých a stredných podnikov nemá prístup k IT odborným znalostiam potrebným na konfiguráciu a údržbu bezpečného telefónneho systému. Používanie cloudového telefónneho systému je preto oveľa lepšou možnosťou, pretože Optimal Call je primárne zodpovedný za bezpečnosť. Pokiaľ svoju internú sieť správne zabezpečíte, váš cloudový telefónny systém nebude najslabším článkom v bezpečnostnom reťazci.

Pokročilé digitálne funkcie

Jednou z najväčších výhod pri inovácii na digitálne systémy je to, že získate prístup k pokročilým funkciám, ktoré pri starších zariadeniach jednoducho neboli možné. Pretože je VoIP založené na internetových protokoloch (v priamom kontraste s telefónnymi protokolmi), získate moderný komunikačný systém, ktorý je sofistikovaný a rozšíriteľný.

Virtuálna hlasová schránka je iba jednou z mnohých funkcií dostupných s VoIP. Od digitálneho faxovania po vyzváňanie na viacerých zariadeniach, môžete dosiahnuť, aby telefónny systém fungoval skôr pre vaše obchodné potreby, ako naopak.

Integrácie

Jedným z najväčších problémov analógových komunikačných systémov je to, že údaje sú zhromaždené a uzamknuté v zásobníkoch – silách. Údaje nemôžete jednoducho presunúť z jedného systému do druhého alebo ich ľahko sprístupniť v inom kontexte. Pre príklad, mnoho firiem používa softvér CRM na riadenie interakcií so zákazníkmi. No keď sa obchodníci potrebujú spojiť s klientami, na uskutočnenie hovoru musia prepnúť na inú aplikáciu alebo zariadenie.

VoIP minimalizuje tieto premrhané momenty. Vďaka správnej integrácii môžu vaši zamestnanci volať zákazníkom z aplikácie CRM. Podrobnosti o volaní (časové pečiatky, trvanie, dátumy atď.) sa navyše zaznamenávajú automaticky s príslušným záznamom o klientovi. Aj keď ušetríte pri každom hovore iba 3 minúty extra práce, predstavte si čas, ktorý ušetríte, ak vaše tímy uskutočňujú stovky hovorov týždenne!

Výber správnej cloudovej telefónnej služby

Po tom, čo ste sa dozvedeli o cloudových telefónnych systémoch, ste pripravení sa do tejto technológie ponoriť. Ako si však vyberiete správneho poskytovateľa služieb?. Čo robí jednu službu lepšou ako sú ostatné služby? Prečo práve Optimal Call?

Kľúčom však je výber správneho poskytovateľa pre vaše podnikanie. Pri rozhodovaní o nákupe cloudového telefónneho systému nezabudnite na nasledujúce faktory:

Jednoduchosť použitia

Každý telefónny systém, pre ktorý sa rozhodnete, musí byť ľahko použiteľný. Ani najpokročilejší systém na svete vám nepomôže, ak ho vaši zamestnanci nemôžu efektívne využívať. Cloudový telefónny systém od Optimal Call je úplne virtuálny, takže budete mať prístup ku všetkým funkciám prostredníctvom online dashboardov. Optimal Call tiež zaručuje ľahké a intuitívne použitie.

Vyvážené náklady a funkcie

Väčšina spoločností zvažuje náklady na nový systém hneď od začiatku. V Optimal Call platíte za kvalitu a funkcie, ktoré potrebujete. Zároveň sa vyhnete pasci platenia za veci, ktoré by ste mohli „niekedy“ potrebovať. VoIP od Optimal Call vám umožňuje nakupovať zdroje kedykoľvek a kdekoľvek ich potrebujete, takže nie je potrebné platiť vopred za akékoľvek doplnky.

Servisná podpora

Zákaznícka a technická podpora nedostáva veľkú pozornosť, kým sa niečo nestane. Ako u každej technológie, vaše telefóny môžu časom prestať fungovať alebo môžu vzniknúť iné problémy. Optimal Call je poskytovateľ, ktorý s vami bude korektne komunikovať a pracovať na akomkoľvek riešení.

Prístup k našej podpore máte z viacerých kanálov (vrátane e-mailu, chatu, sociálnych médií a hlasových hovorov). Optimal Call tiež ponúka SLA (dohoda o úrovni poskytovaných služieb), ktorá pokrýva všetky zodpovednosti a možnosti kompenzácie.

Cloud je fantastický! Tak na čo čakáte? Prihláste sa na bezplatnú skúšobnú verziu alebo rovno presuňte svoj komunikačný systém do cloudu!

This content will appear inside a popup…