Top VoIP konferenčné telefóny na rok 2019

Blog > Článok

Najlepšie výsledky spolupráce, dosiahnete vtedy, keď sú všetci v jednej miestnosti tvárou v tvár. Či už je to tím piatich alebo päťdesiatich ľudí, nič neprekoná priamu fyzickú interakciu, pokiaľ ide o riešenie problémov. Avšak nie je to vždy možné.

Niektoré tímy sú geograficky rozptýlené, pretože firmy pôsobia v rôznych krajinách. Niekedy správna osoba, s ktorou potrebujete hovoriť, sedí v kancelárii cez pol zemegule. Stáva sa, že tímy potrebujú konzultáciu s inými projektovými tímami alebo kanceláriami.

Získanie zamestnancov do tej istej miestnosti môže byť nákladné a časovo náročné. Je reálne očakávať, že sa vaše slovenské a nemecké tímy stretnú aspoň raz mesačne?

VoIP konferenčné telefóny

Ako dosiahnete, aby vaši ľudia spolupracovali na dlhé vzdialenosti? Odpoveď je VoIP konferenčné telefóny. Konferenčné volanie nie je nové. Firmy používajú túto funkciu už desaťročia. Nikdy to však nebolo jednoduché, lacné alebo dostupné pre každého. Iba veľké spoločnosti si mohli dovoliť vybavenie, softvérové licencie a servisné poplatky za konferenčné hovory.

VoIP konferenčné telefóny úplne zmenili pravidlá hry. Konferenčné hovory sú teraz dostupné a prístupné pre podniky všetkých veľkostí. Konferenčné hovory môžu využiť aj malé podniky alebo sólo podnikatelia. Najlepšie VoIP konferenčné telefóny vám môžu priniesť výhody osobných stretnutí bez nákladov alebo ťažkostí.

Výhody VoIP konferenčných telefónov

VoIP konferenčné telefóny ponúkajú množstvo benefitov:

  • Náhrada osobných stretnutí video-hovormi
  • Zníženie cestovných nákladov
  • Zníženie času, ktorý musia zamestnanci stráviť v dopravnej premávke
  • Odstránenie rozptýlenia pri stretnutí (občerstvenie, prerušenia atď.)
  • Zamestnanci nemusia plánovať týždenné/mesačné/pravidelné stretnutia
  • Umožňuje manažérom stretávať sa s členmi tímov častejšie, aj keď pracujú v rôznych kanceláriách
  • Umožňuje rozptýleným členom tímu zostať v kontakte so svojimi kolegami
  • Buduje zmysel pre komunitu a spoluprácu v rámci tímov a medzi nimi

Konferenčné riešenie pre správny meeting od Optimal Call.

Čo hľadať vo VoIP konferenčnom telefóne?

VoIP telefónny systém

Než sa dostanete ku konferenčným telefónom, potrebujete VoIP telefónny systém. Ako už bolo uvedené, konferenčné telefóny nie sú novinkou. Ale moderné zariadenia integrujú s vaším existujúcim VoIP systémom. Namiesto tradičných telefónnych liniek sa spoliehajú na vaše internetové pripojenie.

Pre väčšinu podnikov je najlepšou voľbou použiť obchodné VoIP riešenie. VoIP konferenčné telefóny sú servisné agnostiky. To znamená, že budú pracovať s takmer všetkými SIP-založenými VoIP telefónnymi službami. Akonáhle ste si vybrali vhodný VoIP telefónny systém, je čas kúpiť VoIP konferenčné telefóny.

Kvalita zvuku

Možno je to zrejmé, ale kvalita telefónu je samozrejmosťou v konferenčnom telefóne VoIP. Aký má zmysel mať videokonferencie, kde nikto nerozumie, čo hovorí druhá osoba? Kvalita zvuku závisí od mnohých faktorov, ale nie je obmedzená na audio hardware. Niektoré reproduktory majú lepší dosah ako iné, takže sú vhodné pre väčšie miestnosti.

Vzhľadom k tomu, že tieto telefóny používajú pre hovory internet, je tiež dôležité zvážiť šírku pásma a rýchlosť internetu. Ak vaša konferenčná miestnosť nemá dostatočne vysokú rýchlosť, hovory môžu mať chudobný zvuk.

Mikrofón

Pri konferenčných hovoroch je dôležité, aby boli vypočuté všetky strany. Potrebujete vysoko kvalitné mikrofóny, aby ste sa uistili, že je počuť každé slovo. V závislosti od veľkosti miestnosti a počtu účastníkov môžete dokonca potrebovať viac mikrofónov.

Napríklad vo veľkej miestnosti môžete potrebovať viac stropných mikrofónov, aby mohol každý účastník konferencie prispieť. Ak je vaša konferenčná miestnosť dlhá a úzka, bude lepšie ak budete mať jednotlivé mikrofóny pre každý reproduktor. A ak je váš tím málo početný, „schúlený“ okolo jedného stola, ideálny je konferenčný telefón na stole.

Redukcia šumu/potlačenie hluku

Niektoré z najlepších VoIP konferenčných telefónov disponujú funkciou redukcie šumu. V mnohých prípadoch majú k dispozícii množstvo takýchto nástrojov na zlepšenie kvality zvuku. Veci, ako je potlačenie ozveny a dynamické znižovanie šumu pozadia, sú užitočné na vykonávanie efektívnych stretnutí.

Samozrejme, že najlepšie modely telefónov stoja viac. Ale v tomto prípade dostanete to, za čo zaplatíte. Neznamená to, že každá organizácia potrebuje špičkové modely. Musíte zhodnotiť svoje obchodné požiadavky a rozpočet. Určite existuje model, ktorý je cenovo dostupný a ponúka všetky funkcie, ktoré potrebujete.

Napájanie cez Ethernet

Na rozdiel od tradičných pevných liniek, VoIP telefóny potrebujú samostatný zdroj energie. To znamená dodatočný výstup a záložný zdroj v prípade núdze. No novšie modely majú niečo ako Power over Ethernet (PoE), ktoré im umožňuje pracovať rovnako ako pevné linky. Takže aj keď sa napájanie vypne, vaše telefóny budú fungovať tak dlho, kým budete mať prístup k dátovej sieti.

Kvalitný hardvér

Možno by ste si pomysleli – už sme sa zaoberali reproduktormi a mikrofónmi. Čo je potrebné zvážiť v časti o hardvéri? Okrem celkovej kvality zostavenia existujú aj iné hardvérové komponenty, ktoré by ste mali skontrolovať. Chcete napríklad model s obrazovkou LCD? A čo programovateľné tlačidlá?

Jednodotykový prístup k najčastejšie používaným funkciám môže byť prínosom, ak chcete rýchlo zahájiť schôdzku. Niektoré konferenčné VoIP telefóny umožňujú previesť normálny hovor na videohovor a naopak. Iné ponúkajú tlačidlá na pridanie účastníkov, prepínanie medzi rôznymi režimami a ďalšie funkcie.

Cena, rozpočet, frekvencia schôdzí atď.

Samozrejme, musíte zvážiť aj ďalšie faktory, ako je cena každého telefónu, celkový rozpočet a ďalšie zdroje. Koľko telefónov potrebuje vaša spoločnosť? Sú všetky vaše konferenčné miestnosti rovnakej veľkosti, čo znamená, že môžete použiť rovnaký model všade? Niektoré podniky majú rôzne veľké zasadacie miestnosti pre viaceré tímy. Takže by ste mohli chcieť zopár drahých modelov pre väčšie miestnosti. A štandardné modely všade inde.

Ďalším faktorom, ktorý treba zvážiť, je, ako často zamestnanci uskutočňujú konferenčné hovory. Máte pravidelné virtuálne stretnutia? Alebo zamestnanci používajú konferenčné hovory iba vtedy, keď nie je iná možnosť?

Najlepšie VoIP konferenčné telefóny na rok 2019

Po rozsiahlom výskume a porovnaní vám predstavujeme tie najlepšie VoIP konferenčné telefóny. Toto nie je úplný zoznam, výrobcovia neustále vykladajú novšie modely. Tento zoznam je však dobrým východiskovým bodom pre vlastný výskum. Poďme na to!

Yealink CP960 – Pre malé a stredné miestnosti

VoIP konferenčný telefón Yealink CP960 je ideálny pre malé až stredne veľké miestnosti. V predvolenom nastavení môže zariadenie podporovať reproduktory až 6 metrov v miestnosti. Má HD audio technológiu a 3 mikrofónové polia. Tento model tiež obsahuje potlačenie ozveny pre krištáľovo čistú kvalitu zvuku. Môžete tiež nahrávať hovory a pripojiť telefóny/notebooky.

Yealink CP960 je univerzálny telefón, ktorý je najlepší pre malé a stredné podniky. Je to model strednej triedy, ktorý je oveľa lacnejší ako ostatné, ale ponúka mnoho užitočných funkcií.

Yealink od Optimal Call.

SNOM C520

SNOM C520 zahŕňa veľa v malom a nenápadnom obale. Ponúka zvuk v HD kvalite a výnimočné reproduktory pre jasné konverzácie. Model C520 je veľmi flexibilný a ponúka pripojenie Bluetooth aj DECT. Podporuje mnoho podnikových funkcií, ako je rýchla voľba, podržanie hovoru, blokovanie hovorov, prenos hovorov a ďalšie. Je to skvelý telefón ideálny pre malé podniky. Model má aj ďalšie moduly na podporu organizácií, ktoré sa zväčšujú.

SNOM od Optimal Call.

Polycom RealPresence Trio 8800

Polycom RealPresence Trio 8800 je veľmi štýlový telefón na tomto zozname. Bude vyzerať dobre doma a v každej modernej konferenčnej miestnosti. Model je tiež nabitý množstvom užitočných funkcií. Ponúka dobrú kvalitu zvuku spolu s výnimočným výkonom. Môžete ho použiť vo veľkých zasadacích miestnostiach a bude stále dokonale zachytávať zvuk. Ak máte veľké konferenčné priestory a veľké tímy, tento model je vašou najlepšou voľbou.

Je o niečo drahší ako porovnateľné modely od iných výrobcov. Hoci nie sú vhodné pre malé podniky, väčšie organizácie budú chcieť investovať do niekoľkých týchto telefónov.

Najlepšie VoIP konferenčné telefóny

Ako môžete vidieť, náklady na konferenčný telefón sa môžu výrazne líšiť v závislosti od funkcií, ktoré ponúka. Urobte si zoznam svojich požiadaviek a zvoľte si model, ktorý splní všetky požiadavky. Optimal Call poskytuje konferenčné telefóny značiek Yealink a SNOM. Zabezpečte si ich a vytvorte si virtuálne konferenčné miestnosti s neobmedzenými účastníkmi pre všetky vaše potreby. Začnite používať VoIP konferenčné telefóny pre vaše podnikanie ešte dnes!

This content will appear inside a popup…