VoIP pre osamelých pracovníkov

Blog > Článok

Keď sa VoIP telefónia objavila prvýkrát na technologickej scéne, bola považovaná za hračku pre technicky zdatných ľudí. Jej využívanie sa pomaly zvyšovalo a explodovalo po 90-tych rokoch so zavedením širokopásmového internetu, ktorý bol oveľa rýchlejší ako predchádzajúce pomalé dial-up pripojenia.

Kvalita a spoľahlivosť VoIP volaní sa zlepšila až na úroveň, keď len málo ľudí vie rozoznať rozdiel medzi hovormi VoIP a PSTN. V tomto momente podnikatelia začali prijímať VoIP ako spôsob zníženia nákladov a možnosť využívať výhody pokročilých funkcií, ktoré VoIP ponúka. Dnes sa táto technológia stala predvoleným štandardom pre komunikáciu a v budúcom desaťročí nahradí PSTN.

Napriek popularite VoIP, niektorí ľudia stále majú nesprávne predstavy o tejto technológii. Napríklad niektorí vlastníci firiem si myslia, že VoIP je vhodná len pre veľké nadnárodné korporácie. Iní ľudia si myslia, že jej zavedenie si bude žiadať príliš veľa času a peňazí.

Pravdou je, že technológia VoIP ponúka flexibilitu a rozsah. To znamená, že sa môže prispôsobiť potrebám akéhokoľvek typu a veľkosti organizácie. Či už ide o jedného človeka, malý podnik s 15 zamestnancami alebo nadnárodnú spoločnosť s pobočkami v niekoľkých krajinách.

Hlasové volania pre osamelých pracovníkov

Mnoho ľudí dnes pracuje osamote, začína vlastné podnikanie alebo pracuje ako externí dodávatelia. Možnosť byť vaším vlastným šéfom sa stala atraktívnou v mnohých oblastiach vrátane dizajnu, kódovania, fotografie atď. Väčšina freelancerov však používa svoj mobilný telefón ako primárny prostriedok na komunikáciu s klientmi alebo obchodnými partnermi. Väčšinou majú pocit, že VoIP telefónia je buď príliš drahá alebo príliš komplikovaná vzhľadom na ich požiadavky.

Mobilné telefóny sú najobľúbenejšou voľbou pre podnikateľov. Smartfóny dokážu urobiť veľa vecí, ale stále neponúkajú žiadne špecifické obchodné funkcie, ktoré by boli vhodné pre podnikateľa alebo nezávislého pracovníka. Môžete napríklad podržať volajúceho, ale nemôžete mu prehrávať vlastnú hudbu. Volajúci môžu zanechať hlasovú správu, ale nemôžete nahrávať rôzne správy pre určité skupiny. Nemáte telefónne smerovanie, vizuálnu hlasovú poštu, digitálne faxovanie alebo inú základnú funkciu podniku.

VoIP pre podnikateľov, nezávislých a iných osamelých pracovníkov

Možno si myslíte, že startup jedného človeka je príliš malý na to, aby sa obťažoval využívaním IP pobočkovej ústredne. Ale pravdou je, že vlastníkovi firmy sa požiadavky budú líšiť od priemerného jednotlivca. Začatie s VoIP nemusí byť komplikované alebo časovo náročné. Hosťované pripojenie VoIP je najlepšou voľbou, ak budete pracovať sami. Optimal Call ponúka bezplatnú testovaciu verziu, aby ste tak mohli otestovať žiadanú službu bez akýchkoľvek záväzkov. Keďže vaša firma má len jedného zamestnanca – VÁS – môžete začať používať telefón hneď, ako sa zaregistrujete.

Čo môže VoIP pre vás urobiť?

Bez ohľadu na to, či ste startup alebo malý podnik, musíte pôsobiť profesionálne, keď vám niekto zavolá. Hostiteľské pripojenie VoIP to môže pre vás urobiť. Môžete prehrávať hudbu alebo nahranú hlášku s podrobnosťami (napríklad keď pracujete, kedy ste k dispozícii atď.) pre volajúcich. Väčšina ľudí podceňuje silu takýchto malých vecí, no pravdou je, že môžu mať vplyv, keď príde na podchytenie vášho ďalšieho klienta.

S VoIP už nie ste obmedzení na jedno číslo alebo zariadenie. Vaše číslo nie je spojené s jediným zariadením. Môžete prijímať hovory na ľubovoľnom telefóne, ktorý máte so sebou v danom čase. Klient nemusí vedieť, kedy ste doma, v kancelárii alebo na ceste. Volajú vždy rovnaké číslo, ale môžete naň odpovedať na mobilnom telefóne, tablete, notebooku alebo stolnom telefóne.

V súčasnosti audio a video hovory nahradzujú osobné stretnutia aj vo veľkých organizáciách. Pre freelancerov alebo podnikateľov sú tieto možnosti ešte atraktívnejšie. Skupinové hlasové alebo videohovory môžete vykonávať pomocou rovnakého hosťovaného čísla VoIP.

Nie je nič zlé na používaní smartfónu vo vašej firme, avšak VoIP prináša oveľa viac možností a benefitov. Tak prečo to nevyužiť? Pridajte sa k Optimal Call!

This content will appear inside a popup…