VoIP telefóny – pre ktorý sa rozhodnúť?

Blog > Článok

Na uskutočňovanie a prijímanie VoIP hovorov je potrebný hardvér kompatibilný s touto technológiou.
Na rozdiel od PSTN majú podniky k dispozícii širokú škálu alternatív pre VoIP telefonovanie. VoIP telefóny môžu byť základné alebo plne vybavené výkonnými nástrojmi s konferenčnými volaniami a ďalšími funkciami. Odráža sa to aj v cenách, pričom sa ceny pohybujú od niekoľkých desiatok eur až po stovky.

Stolné telefóny

IP telefóny sú preferovanou možnosťou pre väčšinu organizácií upgradujúcich na VoIP. Poskytujú najlepšiu kvalitu a prehľadnosť hovorov aj za menej ako ideálnych sieťových podmienok. Tieto telefóny vyzerajú
ako analógové, ale sú skonštruované tak, aby fungovali v sieťach VoIP. Aj tie najzákladnejšie modely sú vybavené malým displejom, klávesnicou a vyhradenými funkčnými tlačidlami, ktoré možno programovať.

Vyspelejšie modely môžu mať väčšie farebné displeje, možnosť rozšírenia o rôzne moduly, kvalitnejší zvukový hardvér (reproduktory a mikrofón) a môžu používateľom umožniť viac hovorov naraz. Moduly
vo všeobecnosti ponúkajú ďalšie funkcie, ako je obslužná konzola, zálohovanie napájania alebo ďalšie tlačidlá, ktoré je možné mapovať na konkrétne funkcie. Niektoré z týchto telefónov sú vybavené základnými funkciami XML. To umožňuje firmám integrovať mobilné telefóny s vlastnými službami a aplikáciami.

VoIP telefóny SNOM a Yealink

Optimal Call poskytuje pestrú škálu stolných VoIP telefónov značiek SNOM a Yealink. Ako si vybrať ideálny telefón? V prvom rade je dôležité, ujasniť si, o ktorú značku máte záujem. Výrobca SNOM poskytuje
a garantuje na zariadenia až trojročnú záruku, zatiaľ čo zariadenia Yealink sú dodávané poskytovateľom
s dvojročnou zárukou. Zariadenia SNOM sú vyrábané v Nemecku a zariadenia Yealink zase v Číne. Za telefóny z rovnakej výkonnostnej kategórie si pri značke SNOM priplatíte o niečo viac ako pri značke Yealink. Ak je pre vás dôležitý faktor dizajn, plusom u výrobcu SNOM je aj to, že si môžete voliť medzi bielou a čiernou farbou niektorých zariadení. Poďme sa bližšie pozrieť na jednotlivé modely:

IP telefón Snom D120 je vstupným telefónom do VoIP sveta. Ide o základný model IP telefónu, ktorý disponuje grafickým podsvieteným čiernobielym displejom, piatimi programovateľnými tlačidlami, PoE napájaním a možnosťou pripojenia dvoch SIP účtov. Zariadenie Snom D120 ponúka svojim užívateľom širokú paletu volacích funkcií vrátane rýchleho vytáčania, prepojenia, podržania hovoru či presmerovania hovoru a iné. Pre viac informácii o zariadení kliknite TU.

IP stolný telefón od Optimal Call.
IP telefón Snom D717 je určený užívateľom prevažne nižšieho a stredného managementu. Farebný displej s vysokým rozlíšením ponúka jednoduchú obsluhu, aktiváciu služieb a volaní. Telefón ponúka dvojportový Gigabitový ethernetový switch, 3 funkčné klávesy s LED indikáciou. Ďalej ponúka možnosť pripojenia cez WiFi dongle, HD zvuk a USB port pre pripojenie expanzného modulu D7. Klienti častokrát siahajú po telefónoch SNOM pre biele prevedenie niektorých modelov, v ktorom nájdete aj SNOM D717. Pre viac informácii o zariadení kliknite TU.

IP stolné telefóny SNOM od Optimal Call.

IP telefón Snom D385 predstavuje novú generáciu telefónov Snom a je perfektným mixom elegancie a najmodernejšie technológie. Je tak vhodným pomocníkom do akejkoľvek kancelárie. Disponuje 4,3“ farebným Smart Screen, integrovaným gigabitovým ethernetovým switchom, integrovaným Bluetooth a rozhraním USB pre pohodlné pripojenie ďalšieho príslušenstva. Môžete si naprogramovať 48 tlačidiel a pripojiť k nemu až 12 SIP účtov. Užívatelia sa tiež môžu tešiť z prepracovaného užívateľského rozhrania, ktoré zaisťujú ešte pohodlnejšie a intuitívnejšie ovládanie. Samozrejmosťou je tiež kvalitný zvuk v HD, ktorý je zaistený prostredníctvom integrovaného procesoru digitálneho signálu (DSP). Pokiaľ k telefónu pripojíte DECT dongle A230 a rozširujúci reproduktor Snom C52-SP možno tento telefón jednoducho premeniť na konferenčné zariadenie. Pre viac informácii o zariadení kliknite TU.

Stolné telefóny Yealink od Optimal Call.

Yealink SIP-T21 E2 ponúka ideálnu kombináciu modernej technológie, užívateľského komfortu a príťažlivej ceny. Ide o best seller spomedzi IP telefónov Yealink. Disponuje 2,3“ podsvieteným LCD displejom, duálnym 100Mb/s switchom, dvomi SIP účtami, dvomi programovateľnými tlačidlami s LED indikátorom a taktiež technológiou Optima HD Voice. Tento moderný telefón v atraktívnom dizajne je vhodný do kancelárie aj pre domáce používanie. Podpora IPv6, duálny 100Mb/s ethernetový port, kompatibilita s IP PBX systémom zaručuje uplatnenie tohto telefónu aj v najmodernejších sieťových infraštruktúrach. Pre viac informácii o zariadení kliknite TU.

Stolné telefóny Yealink od Optimal Call.

IP telefón Yealink SIP-T27G je nástupca populárneho modelu Yealink SIP-T27P. Telefón je vybavený veľkým 3.7″ TFT-LCD displejom a je taktiež 21 programovateľnými tlačidlami. Vďaka kodeku OPUS, telefón dodáva užívateľovi vynikajúcu kvalitu zvuku. Cez Integrovaný USB port možno pripojiť Bluetooth dongle, Wi-Fi dongle a v neposlednej rade možno USB port využiť pre nahrávanie hovorov. Podpora IPv6, duálny 1 Gb/s ethernetový port, podpora EHS pre bezdrôtové náhlavné súpravy, integrácia s IP PBX systémom, umožňujú nasadenie aj v najmodernejších sieťových infraštruktúrach.  Pre viac informácii o zariadení kliknite TU.

Stolné telefóny Yealink od Optimal Call.

Prémiový IP telefón disponuje veľkým dotykovým 7” TFT-LCD displejom, USB portom, 29 programovateľnými tlačidlami a bohatou paletou funkcií. Špičkový manažérsky VoIP telefón Yealink SIP-T48S je najvyšší model rady SIP-T4x. Plnohodnotná podpora Broadsoft umožňuje pomocou Broadsoft UC zobrazovať aj také detaily,
ako sú fotografie pri kontaktoch. Všetko je zabalené do prémiového designu a vo vysoko kvalitnom prevedení. Telefón ponúka na výber z ôsmich vyzváňacích tónov a možno doň nahrať aj vlastnú vyzváňaciu melódiu. Samozrejmosťou je podpora XML/LDAP. Zariadenie podporuje kodek Opus, ktorý sa postará o vysoko kvalitný zvuk. Opus podporuje 8 kHz (narrowband) a 16 kHz (wideband) vzorkovaciu frekvenciu. K telefónu Yealink SIP-T48S možno pripojiť až 6 externých rozširujúcich modulov (napr. Yealink EXP40 s LCD displejom) a celkom až 240 pozícií pre uloženie kontaktov s BLF/BLA funkciami. Pre viac informácii o zariadení kliknite TU.

Zaujal vás niektorý telefón z článku či iný z nášho e-shopu? Optimal Call si pre vás pripravil skvelú AKCIU!!! Získajte 5 € kredit zdarma! Stačí, aby ste si cez náš e-shop objednali telefón a vyplnili registračný formulár, kde si zvolíte službu, ktorú u nás budete využívať. Následne nás kontaktujte na office@optimalcall.com a my vám s radosťou pripíšeme kredit na váš účet. Nezabudnite spomenúť, že ste na akciu natrafili v článku na blogu! Kredit môžete využiť s obmedzenou platnosťou v jednom mesiaci. Tak na čo čakáte? Začnite s VoIP čím skôr!