Zákaznícky servis s VoIP

Blog > Článok

Na dnešnom čoraz viac preplnenom trhu sa firmy snažia odlíšiť od zvyšku konkurencie. Ak si myslíte, že cena alebo marketing je rozhodujúcim faktorom, tak sa mýlite. Väčšina odborníkov z oblasti priemyslu predpokladá, že služby pre zákazníkov sú najdôležitejším aspektom pre spoločnosti.

Zákaznícky servis je taký dôležitý, že väčšina firiem plytvá množstvo času a peňazí na zlepšenie dojmov svojich klientov. Každý vie, že zákazník, ktorý má zlú skúsenosť s firmou o tom bude šíriť informácie v kruhu priateľov či rodiny. V súčasnosti však môže nepríjemné skúsenosti zverejniť priamo na celý internet – alebo aspoň na jeho podstatnú časť!

Prečo je zákaznícky servis dôležitý?

Vďaka technológiám majú zákazníci možnosť výberu značky takmer vo všetkých kategóriách produktov alebo služieb, na ktoré pomyslia. Každá spoločnosť sa usiluje o súlad s konkurenciou z hľadiska ceny a kvality produktu. Existuje niekoľko kľúčových vecí, ktoré podnik nemôže úspešne replikovať a jednou z nich je práve zákaznícky servis. Spoločnosť sa dokáže prispôsobiť iným firmám na trhu a vytvoriť produkt, ktorý zodpovedá funkciám vedúcej značky a dokonca ju dokážu poraziť z hľadiska ceny. Avšak replikácia spokojnosti zákazníkov vôbec nie je jednoduchá.

Ako vám môže VoIP pomôcť?

Ak premýšľate nad tým, aké je spojenie medzi VoIP a zákazníckym servisom, zamyslite sa viac. Hlasové hovory naďalej dominujú v oblasti zákazníckych služieb ako preferovaná metóda pre spotrebiteľov v interakcii so spoločnosťami. Mnoho firiem má webové stránky, live chaty, sociálne mediálne kanály atď. Napriek všetkému by väčšina ľudí dala prednosť komunikácii s osobou ako chatbot alebo interakcii s IVR systémom.

Znamená to, že váš telefónny systém môže prelomiť skúsenosti väčšine vašich klientov. Existujú určité veci, ktoré spotrebitelia považujú za samozrejmosť, keď volajú na zákaznícky servis. Očakávajú, že niekto bude môcť odpovedať na ich otázky. Klientom sa nepáči, keď musia byť podržaný na linke, zatiaľ čo špecialista klientskeho servisu hľadá riešenie. Málokto má strpenie na prepájanie medzi niekoľkými oddeleniami, kedy sa snažia dostať ku kompetentnej osobe, ktorá im môže pomôcť.

Pred niekoľkými rokmi si mohli iba veľké organizácie dovoliť špecializované call centrá a profesionálne systémy podnikových telefónov, ktoré poskytovali ohromujúci zákaznícky servis. V súčasnosti už tomu tak nie je. S VoIP technológiou sú všetky tieto funkcie k dispozícii aj pre najmenšiu firmu. Čo ak ste malá spoločnosť s desiatkami zamestnancov? VoIP vám zlepší imidž a môžete vyzerať ako veľká spoločnosť. Rozbiehate novú firmu v alternatívnych priestoroch? VoIP telefóny vyzerajú profesionálne v očiach vašich klientov. Predstavte si, že budete mať prístup ku sofistikovaným funkciám, ako sú fronty ACD, virtuálne recepčné, kancelárske adresáre atď. To všetko je vám k dispozícii za zlomok ceny tradičného telefónneho systému!

Nastavte sa na VoIP

VoIP telefónne systémy vám môžu pomôcť dostať spokojnosť zákazníkov na úplne novú úroveň. Auto attendant (automatické odpovedanie) je absolútnou nevyhnutnosťou pre väčšinu firiem. Títo virtuálni recepční môžu priamo telefonovať, odpovedať na jednoduché otázky a uistiť sa, že sa každý volajúci dostane ku správnemu človeku. VoIP systémy sa veľmi dobre integrujú s inými nástrojmi podnikovej triedy, ako sú aplikácie CRM. Prineste svoje oddelenia predaja a služieb bližšie – a tým ešte viac zvýšte kvalitu zákazníckeho servisu pomocou VoIP.

Funkcie, ako tlačidlá na kliknutie pre volanie na webových stránkach, sa rýchlo stávajú nepostrádateľnými. Zostaňte jeden krok pred konkurenciou a očakávaniami zákazníkov prechodom na VoIP ešte dnes! Pridajte sa k Optimal Call!

This content will appear inside a popup…